Четверг, 09.05.2024, 02:22
Мариуполь - 0629.at.ua
Главная Регистрация Вход
Приветствую Вас, Гость · RSS
Меню сайта
Архив записей
Друзья сайта
  • ЭКИПАЖ 2012
  • Мариуполь mariupol.at.ua
  • Navigator Dictionary
  • ООО “СРЗ”
  • Orthodoxy
  • Поиск
     
    Главная » 2011 » Май » 10 » Собирательный портрет безработного
    12:06
    Собирательный портрет безработного
    Як говорить народна мудрість, хто не працює, той не їсть. Не зводячи істинність цієї фрази в абсолют, можна з упевненістю сказати: у більшості випадків це дійсно так. Тому забезпеченість роботою є одним із пріоритетних питань як в цілому для суспільства, так і для кожної його осередки - сім'ї.

    Наскільки гостро в Маріуполі стоїть проблема безробіття і кому легше працевлаштуватися? Що за громадські роботи пропонують перебувають на обліку в службі зайнятості, і чи можна від них відмовитися? Чим можна зацікавити роботодавців, щоб вони зараховували в штат соціально незахищених громадян? На ці та багато інших питань відповіла заступник директора Маріупольського міського центру зайнятості Ірина Бурназова.

    Якщо порівнювати з минулим роком, то зараз кількість вакансій зросла приблизно в півтора рази і склало близько 500. Серед найбільш затребуваних професій - електрогазозварники, електрики, інженери в будівельній галузі, кондуктори, монтажники санітарно-технічних систем. Пропонована зарплата коливається десь від 1500 до 2500 грн.

    А от кількість перебувають на обліку безробітних у порівнянні з минулим роком практично не змінилося - близько 2,5 тис. чоловік. Тобто на одну вакансію 5 здобувачів. Класичний портрет маріупольського безробітного - молода жінка з вищою освітою. Про це красномовно свідчить статистика: з числа непрацевлаштованих 61% - жінки, 53% - молодь до 35 років, 58% мають повну та базову вищу освіту. За запевненням Ірини Бурназова, найближчим часом масового вивільнення працівників у Маріуполі не очікується, і хоч би це радує.

    Не завжди вдається знайти підходящу роботу за фахом, та й допомога по безробіттю не вічно. І тут волею-неволею доводиться подумати про зміну професії. Маріупольський міський центр зайнятості пропонує отримати додаткову спеціальність, причому зробити це можна абсолютно безкоштовно. Всі оплачує держава. «Близько 260 безробітних ми направили на навчання, вони освоюють професії операторів комп'ютерного набору, касирів банку, перукарів, і це далеко не весь перелік», - говорить Ірина Бурназова. - Більше 80% після навчання працевлаштовуються ». Правда, є одне але: якщо людина відмовиться від підходящої роботи за новою професією, йому доведеться відшкодовувати кошти, витрачені на його навчання. Правда, якщо пропонована зарплата менша, ніж була на останньому місці роботи, перенавчили вправі відмовитися від вакансії і нічого не відшкодовувати. А ось для раніше не працювали вибір невеликий: або працевлаштовуватися, або платіть.

    Яким чином знайти роботу соціально незахищеним громадянам - інвалідам, жінкам з дітьми до 14 років, матерям-одиначкам, випуск никам навчальних закладів, особам передпенсійного віку, а також звільненим з місць ув'язнення? А головне, як зацікавити роботодавців? Такий механізм знайдений: останнім пропонують скористатися так званою програмою по дотаціях. «Якщо роботодавця влаштовує складається у нас на обліку безробітний, ми укладаємо договір на 2 роки, - каже Ірина Бурназова. - Перший рік ми повністю компенсуємо витрати на зарплату при працевлаштуванні цієї людини, але тільки якщо її рівень не перевищує середньомісячний по області. А на другий рік підприємство зобов'язане самостійно виплачувати зарплату не нижче тієї, яка виплачувалася у перший рік роботи. Крім того, протягом 2 років роботодавець не має права скоротити цю людину або звільнити його за угодою сторін. Зате останній, знайшовши більш відповідне місце роботи, має повне право звільнитися в будь-який момент.

    Випускникам навчальних закладів, а це, як правило, молоді люди без досвіду роботи, дуже нелегко знаходити перше робоче місце. Тому їх працевлаштування - один з пріоритетів державної політики. У цьому році в маріупольську службу зайнятості звернулися 43 випускника 2010-2011 років. За 3 місяці працевлаштовані 108 осіб, у тому числі за програмою дотації - 20, за програмою «заброньоване робоче місце» - 11. Поки залишаються без роботи 68 випуск ників.

    Не завжди допомогу з безробіття дозволяє задовольнити всі життєві потреби, втім, при будь-яких доходи гроші зайвими не бувають. І те, що служба зайнятості надає можливість підзаробити на громадських роботах, не втрачаючи статусу безробітного і права на допомогу, стало хорошою підмогою для багатьох маріупольців, що опинилися в складній життєвій ситуації. В основному це фізична робота - прибирання територій, обслуговування громадян похилого віку і так далі. З початку року близько 160 людей були залучені до громадських робіт. Щоправда, для тих, у кого відсутній досвід роботи або ж не мають професії, або для тих, хто довго не працював, це стає обов'язком, прописаної в законі. Відмовитися можна: рабство в службі зайнятості не практикують, зате знімуть з обліку і припинять виплату допомоги. «Такі випадки у нас були, але це рідкість, в основному люди погоджуються працювати», - говорить заступник директора.

    Виведення економіки з тіні і легалізація робочих місць - одні з пріоритетних завдань для будь-якої держави. Адже зарплата в конвертах - це багатомільйонні збитки для бюджету країни. За словами Ірини Бурназова, в Україні нещодавно вступив в силу закон, що зобов'язує роботодавців надавати до служби зайнятості списки про прийнятих на роботу. За несвоєчасну подачу документів передбачені штрафи. Будемо сподіватися, що завдяки цьому бюджет країни значно поповниться, і від цього виграють пересічні громадяни Україні.

    Юлія ФРАНЖЕВА.
    Просмотров: 598 | Добавил: webdrug | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    Имя *:
    Email *:
    Код *:
    Copyright MyCorp © 2024
    Mariupol - 0629.at.ua